سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۸
PDF
حضور موسس تولد دوباره در نشست بنیاد

موسس جمعیت تولد دوباره گفت:

ده روز پس از آمدن به ایران کارم را شروع کردم

چهارمین نشست تخصصی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در زمینه کارآفرینی اجتماعی با حضور فروهر تشویقی موسس جمعیت تولد دوباره و نمایندگان تشکل های غیر دولتی برگزار شد.

ایشان در خصوص راه اندازی این جمعیت عنوان داشت: پس از 25 سال اعتیاد و زندگی سخت در کوچه و خیابان های آمریکا در یک مرکز بازپروری مدل اجتماعی در لوس آنجلس تولد دوباره ای پیدا کردم. ایشان در معرفی خود گفت: من یک فرد معتاد بهبود یافته هستم، و این کامل ترین تعریف از من است.

تشویقی ادامه داد: پس از پاکی و بهبودی از اعتیاد زندگی خود را وقف خدمت به معتادان و خانواده آنها کرده ام و به همین علت در رشته مدکاری و مشاوره اعتیاد به تحصیل پرداختم.

موسس جمعیت تولد دوباره در خصوص تاسیس این تشکل گفت: این جمعیت از 31 شهریور 1373 یعنی ده روز پس از ورود من به ایران با یک نفر شکل گرفت  و تاکنون 450 هزار نفر در 19 هزار گروه NA فعال هستند. وی ادامه داد: پس از اقدامات فراوان در ایران در سال 1380 جمعیت خیریه تولد دوباره را با روش سم زدایی پرهیز مدار و باز پروری ایمان مدار تاسیس کردم و هم اکنون 100مرکز بازپروری تاسیس شده است.

تشویقی در خصوص نحوه اداره جمعیت گفت: ما قصد داشتیم نظام شورایی و مشارکتی را در جمعیت پیاده کنیم اما موفقیت زیادی نداشته ایم و تمایل داریم که به این سمت حرکت کنیم.

ایشان در زمینه نحوه تامین مالی جمعیت عنوان داشت: در ابتدا که از هزینه شخصی خود استفاده می کردم اما اکنون اخذ هزینه خودیاری، کمک های مردمی، قراردادهای دولتی، و ارتباطات بین المللی از جمله منابع درامدی ما به حساب می آید.

موسس جمعیت تولد دوباره در خصوص امکان مشاوره برای سایر تشکل ها و بازدید از جمعیت را پیشنهاد داد و در این خصوص اعلام آمادگی نمودند.

در پایان این نشست شرکت کنندگان سوالات خود را مطرح کردند.

در ادامه این نشست خانم صابر مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان نکات برگرفته از صحبت های آقای تشویقی را موارد زیر عنوان داشت و از نمایندگان موسسات کارآفرینی اجتماعی خواست که به آن توجه کنند:

- حس دردمندی نسبت به موضوع و علاقه

- الگوسازی از یک کشور پیشرفته و بهره گیری از توان بین المللی

- نوآوری در درمان اعتیاد

- مدیریت بسیجی و خودانگیختگی

شایان ذکر است که نشست های بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در زمینه کارآفرینی اجتماعی، هدف ایجاد شبکه کارآفرینان اجتماعی را دنبال می کند و با تاسیس این شبکه زمینه ارتباطات بیشتر تشکل ها با همدیگر و بهرمندی از تجارب فراهم خواهد شد. نشست آتی بنیاد در این زمینه به بررسی چارچوب این شبکه و رایزنی با اعضای اولیه آن می پردازد.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی