دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۴۵
PDF
طرح کاج در قاین برگزار شد

دوره آموزش کارآفرینی و آشنایی با فرصت های شغلی برای 100 دانش آموز قاینی برگزار شد.
مدیر عامل بنیاد توسعه فرهنگی سپهر با اعلام این خبر گفت: این بنیاد به عنوان یک نهاد غیر دولتی و با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی، بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  و موسسه منادیان توسعه پایدار این دوره را با عنوان  «طرح کاج» برای دانش آموزان برگزار نموده است.
سید ناصر نوربخش  اظهار داشت: طرح کاج یکی از طرح های مورد تایید موسسه کار و تامین اجتماعی است که هدف آن ترویج کارآفرینی در بین دانش آموزان، تغییر نگرش جوانان از شغل های استخدامی به خود اشتغالی، کمک به جوانان برای تشخیص فرصت‌های کسب‌و‌کار و افزایش انگیزه جوانان برای راه اندازی کسب‌وکارهای کوچک است.
وی افزود: سال گذشته این طرح در مدارس شهر تهران اجرا شد و با رایزنی های صورت گرفته  شهرستان  قاین  دومین شهری است که پس از تهران ، طرح کاج در آن اجرا می شود.
نوربخش با  اشاره به فعالیت های بنیاد توسعه فرهنگی سپهر در زمینه ترویج کارآفرینی  گفت: این بنیاد با همکاری بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  و تعدادی از خیرین از سال گذشته طرح اتاق کارآفرینی مدارس را در دو مدرسه شهر قاین اجرا نموده است و طرح کاج به دنبال آن طرح  برای دانش آموزان اجرا می شود. وی افزود: دانش اموزان شرکت کننده در طرح در طول دوهفته با مباحث اولیه کارآفرینی مثل خلاقیت و ایده یابی، بازاریابی و فروش، تدوین  طرح کسب و کار و... آشنا می شوند، همچنین در هفته دوم فرصت های شغلی در زمینه محصولات گلخانه ای، زعفران وزرشک، تجارت الکترونیک، ، محیط زیست و گردشگری آموزش داده می شود.
مدیر عامل بنیاد توسعه فرهنگی سپهر در ادامه اظهار داشت: این دوره 48 ساعته به صورت رایگان برای دانش آموزان برگزار و کلیه هزینه های آن توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تامین شده است.
لازم به ذکر است که  موسسه منادیان توسعه پایدار مجری اصلی طرح است و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح کاج می توانند به آدرس www.kaj-edu.com مراجعه نمایند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی