چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۲۶
PDF
طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران در قاین اجرا می شود

 

مدیرعامل بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف بهبود کیفی زعفران و استاندارد سازی محصولات تولیدی آن اجرا می شود. 

صابر با اشاره به اهمیت این طرح برای صادرات زعفران و ثبات قیمت آن گفت: طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران، در سال جاری در سه روستای شهرستان قاین به صورت پایلوت اجرا می شود تا در صورت موفقیت بتوان آن را به سایر روستاهای استان خراسان تعمیم داد.

وی در خصوص نحوه ورود بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان به این طرح اظهار داشت: بنیاد با اجرای طرح اتاق کارافرینی مدارس در شهرستان قاین به این نتیجه رسید که در زمینه محصولات کلیدی این شهرستان نیاز وارد عمل شود.

صابر ادامه داد: طرح «توانمند سازی در عرصه کسب و کارهای جدید با تاکید بر محصول زعفران در قاین» یکی از طرح های بنیاد در سالجاری است که در قالب طرح «بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران» و با همکاری شورای ملی زعفران ایران اجرایی می شود.

مدیر عامل بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان در خصوص ترویج کارافرینی در حوزه زعفران در قاین گفت: امیدواریم که به دنبال این طرح انگیزه لازم برای توسعه کسب و کار های جدید مبتنی بر زعفران در منطقه ایجاد شود.

عضو هیات رئیسه شورای ملی زعفران ایران نیز با تاکید بر اهمیت این طرح گفت: در قالب این طرح سه پایگاه فراوری زعفران در سه روستا تجهیز می شوند و کشاورزانی که محصولات آنها در این پایگاه فراوری شود کد شناسایی دریافت می کنند.

علی حسینی ادامه داد: پیش از شروع گل دهی زعفران نیروهای گل پرکن آموزش های لازم را فراگرفته و جزوه آموزشی نیز برای توجیه بیشتر کشاورزان منتشر می شود. ایشان با بیان اینکه برای حضور نیروهای گل پرکن در پایگاه های فراوری زعفران، گذراندن دوره آموزشی الزامی است، افزود: تنها به محصولاتی که در این پایگاه فراوری شوند و استانداردهای لازم را کسب کنند گواهی کیفیت از شورای ملی زعفران داده می شود.

عضو هیات رئیسه شورای ملی زعفران ایران گفت: علاوه بر دو نهاد اصلی مجری طرح، کانون دانش و صنعت  زعفران، سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز از جمله همکاران این طرح می باشند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی