دوشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۲۳
PDF
زعفران خالص ایرانی شناسنامه دار می شود

با اجرای طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران
زعفران خالص ایرانی شناسنامه دار می شود

همزمان با فصل برداشت زعفران، اجرای طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران ، به صورت پایلوت در سه روستای شهرستان  قاین آغاز شد.
عضو هیات رئیسه شورای ملی زعفران ایران و كانون هماهنگي دانش و صنعت زعفران در حاشیه بازگشایی پایگاه فراوری زعفران در روستای کره از توابع شهرستان قاین، با اعلام این مطلب گفت: این طرح برای نخستین بار  با همکاری شورای ملی زعفران ، كانون هماهنگي دانش و صنعت زعفران ، بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و جهاد کشاورزی اجرا می شود.
علی حسینی با اشاره به اینکه  کشاورزانی که محصول زعفران  آنها در قالب این طرح فراوری شود کد شناسایی دریافت می کنند، افزود : این طرح با هدف بهبود کیفی زعفران ، كسب ارزش افزوده و رهگيري محصول بمنظور جلوگيري از تقلب و سوء استفاده رقبا اجرا می شود.
وی با اشاره به اهمیت این طرح برای توسعه  صادرات زعفران و ثبات قیمت آن گفت : طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران، در سال جاری در سه روستای، کره ، علی آباد علیا و علی آباد سفلی ) شهرستان قاین ) به صورت پایلوت اجرا می شود كه پس از موفقیت به سایر روستاها و قطب هاي توليد زعفران در استانهاي خراسان رضوي و جنوبي  تعمیم داده خواهد شد .
عضو هيئت رئيسه شورای ملی زعفران  و كانون دانش و صنعت زعفران ايران با اشاره به استقبال خوب زعفرانکاران از طرح اظهار داشت : پيش از شروع گل دهی زعفران ، نیروهای گل پرکن آموزش های لازم را فراگرفته و جزوه آموزشی نیز برای توجیه بیشتر کشاورزان در اختيار آنان قرار داده شده است تا نحوه صحیح جداسازي،  خشک کردن و نگهداری  زعفران را  فرا گیرند.
حسینی با بیان اینکه برای حضور نیروهای گل پرکن در پایگاه های فراوری زعفران ، گذراندن دوره آموزشی الزامی است ، افزود: تنها به محصولاتی که در این پایگاه ها فراوری شوند و استانداردهای لازم را رعايت نمايند  برچسب نظارت كيفي داده می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائنات نیز در خصوص نحوه عملکرد پایگاه های فراوری زعفران گفت : پایگاه هاي ایجاد شده با وسایل  خشک کننده  وبسته بندی  زعفران تجهیز شده و نیروهای گل پرکن با  رعایت استانداردهای بهداشتی در پایگاه حضور می یابند.
رئوفی با اشاره به اینکه در قالب این طرح هر محصول تولیدی دارای کد شناسایی 12 رقمی است، اظهار داشت: تنها محصولاتی که در پایگاه ها فراوري شوند و مورد تایید ناظر پایگاه باشند کد شناسایی دریافت می کنند.
مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان نیز در خصوص نحوه ورود بنیاد به این طرح اظهار داشت: بنیاد به عنوان یک نهاد غیر دولتی در زمینه ترویج کارآفرینی فعالیت دارد و با اجرای طرح اتاق کارافرینی مدارس با همکاری بنیاد توسعه فرهنگی سپهر، در شهرستان قاین به این نتیجه رسید که در زمینه محصولات کلیدی این شهرستان نیز وارد عمل شود.
صابر ادامه داد: طرح «توانمند سازی در عرصه کسب و کارهای جدید با تاکید بر محصول زعفران در قاین» یکی از طرح های بنیاد در سالجاری است که در قالب طرح «بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران» و با همکاری شورای ملی زعفران ایران اجرایی می شود.
مدیر عامل بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان در خصوص ترویج کارافرینی در حوزه زعفران در قاین گفت: امیدواریم که به دنبال این طرح انگیزه لازم برای توسعه کسب و کار های جدید مبتنی بر زعفران در منطقه ایجاد شود.
علاوه بر دو نهاد اصلی مجری طرح ، کانون دانش و صنعت  زعفران ، سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبي و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین ،  نیز از جمله همکاران این طرح می باشند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی