شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۱
PDF
دومین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان قاین

دومین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان قاین با حضور 81 دانش آموز، 10 الی 12 اردیبهشت ماه برگزار شد.

فیروز ه صابر مدیر عامل بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و جوانان با اعلام این مطلب گفت:  به دنبال برگزاری موفقیت آمیز طرح اتاق کارآفرینی مدارس از سال 87 در قاین این نمایشگاه در سومین سال اجرای طرح برگزار می شود.

صابر با اشاره به اینکه هدف طرح اتاق کارآفرینی مدارس ترویج تفکر کارآفرینی و خلاقیت در مدارس است افزود: بنیاد به دنبال تحقق اهدافش این طرح را از منطقه محروم قاین آغاز کرده است و هم اکنون زمینه گسترش آن فراهم شده است.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری این طرح در سطح شش هنرستان شهرستان قاین اجرا شده است و دانش آموزان، خدمات لازم را دریافت کردند.

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با بیان اینکه 81 دانش آموز در این نمایشگاه ایده های خود را در معرض فروش و نمایش گذاشته اند گفت: در این مرحله از طرح دانش آموزان به این قابلیت خود پی می برند که می توانند از مهارت های خود درآمد کسب کنند.

صابر تاکید کرد: طرح اتاق کارآفرینی مدارس به دنبال آموزش کارآفرینی نیست بلکه این نیاز را ترویج می دهد و افراد شایسته را شناسایی می کند تا بتوانند از خدمات مشاوره ای بنیاد بهرمند شوند.

لازم به ذکر است که این طرح هم اکنون در هنرستان امام سجاد محمد شهر استان البرز در حال اجراست و زمینه اجرای آن در یزد نیز فراهم شده است

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی