چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۲۶
PDF
پایان مرحله اول طرح اتاق کارآفرینی هنرستان امام سجاد محمد شهر

مرحله اول طرح اتاق کارآفرینی هنرستان امام سجاد محمد شهر  با برپایی نمایشگاه محصولات کسب و کار 51 دانش آموز  پایان یافت.

بنا بر این گزارش فیروزه صابر، مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، در مراسم اختتامیه این نمایشگاه با بیان اینکه این طرح تمرینی است برای شروع کسب و کار گفت: در این طرح دانش آموزان با عملیاتی کردن ایده های کسب و کار خود برای نخستین بار به درامد رسیدند.

صابر با تاکید بر اهداف طرح افزود: دانش آموزان باید از تجربه های به دست آمده در نمایشگاه  استفاده کنید.

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان تاکید کرد: ترویج تفکر کارآفرینی و تقویت مهارت های کسب و کار هدف اصلی طرح است و در کنار آن باید تفکر خلاقانه را نیز ترویج داد.

لازم به ذکر است که طرح اتاق کارآفرینی مدارس پس از اجرای موفقیت آمیز آن در قاین، برای نخستین بار در استان البرز اجرا شد و هنرستان دخترانه امام سجاد محمدشهر از بهمن ماه سال1390 میزبان این طرح بود.

در قالب این طرح برگزاری سمینار کارآفرینی، آشنایی با کارآفرینان موفق، کارگاه خلاقیت و ایده یابی و نمایشگاه کسب و کار در مرحله نخست آن انجام می شود و در مراحل آتی دوره های تخصصی کارآفرینی و بازدید از مراکز کسب و کار نیز برای دانش آموزان صورت می گیرد.

حاشیه های نمایشگاه

  • هراتی رئیس آموزش و پرورش ناحیه سه کرج و محروقی معاون آموزش و پرورش از نمایشگاه بازدید کردند و سفارش هایی به ارزش 8میلیون ریال به دانش آموزان دادند.
  • مهندس نعمتی، شهردار، خانم سرافرازی، معاون شهردار و دکتر ایزدبین  رئیس شورای شهر محمد شهر از این نمایشگاه بازدید کردند و برای سال آینده بر همکاری های بیشتر تاکید کردند
  • مهندس گرامی مدیرعامل بنیاد علمی و فرهنگی گرامی و بانی هنرستان پسرانه بانو ذکایی یزد، که این طرح در سال آینده در این مدرسه  نیز اجرا می شود  از نمایشگاه بازدید داشت.
  • فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد، فرشته سلیمانی، آسیه علی نژاد و ماهرخ فلاحی از اعضای انجمن زنان کارافرین در جمع دانش آموزان حضور یافتند
  • نماینده مهندس کولیوند، نماینده مجلس شورای اسلامی نیز از نمایشگاه بازدید نموده و به دانش آموزان سفارش کار دادند.

 

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی