پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۳۳
PDF
طرح «ترویج و توسعه کارآفرینی و توانمندسازی جوانان مستعد مناطق محروم» در استان کرمان اجرا شد


فیروزه صابر ، مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  با بیان این مطلب گفت: کمک به بهبود و توسعه کیفیت زندگی جوانان مناطق محروم استان، کمک به پرورش ایده های خلاق و نوآور  و  ایجاد فرصت های اشتغال و کسب و کارهای جدید توسط جوانان و نیز زنان سرپرست خانوار استان کرمان از جمله اهداف اصلی طرح است.
وی با بیان اینکه 150 نفر در این دوره آموزش های لازم را کسب می کنند افزود: 50 ساعت آموزش برای متقاضیان دوره در نظرگرفته شده است که در تیر ماه سال جاری احرا می شود.
صابر با اشاره به اینکه  این طرح در شهرهای سیرجان، راور و گلباف اجرامی شود گفت: در این طرح متقاضیان در کلاس های خلاقیت، تامین منابع مالی، قوانین و مقررات کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات و مهارت های ارتباطی شرکت می کنند و با فرصت های کسب و کار در حوزه های مختلف آشنا می شوند.
مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با بیان اینکه بیشتر متقاضیان دوره را زنان تشکیل می دهند ،  تاکید کرد: : این طرح در چهار مرحله پژوهش، آموزش، ، مشاوره و ترویج اجرا می شود.
لازم به ذکر است که بنیاد توسعه کار آفرینی زتان و جوانان یک تهاد غیر دواتی است که در زمیته ترویج کارآفرینی فعالیت دارد و تاکنون پروژه های مختلفی  را در کشور اجرا کرده است.
این طرح با همکاری مشترک جاکعه نیکوکاری ابرار، اتاق بازرگانی صنایع و معادن کرمان، شرکت گل گهر و خیریه نور انبی اجر می شود.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی