چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۰
PDF
نخستین نشست هم اندیشی کارآفرینان اجتماعی

نخستین نشست هم اندیشی کارآفرینان اجتماعی با حضور جامعه یاوری فرهنگی و موسسه عصای سفید

  • تاريخ برگزاری : 18/5/89
  • سخنرانان:آقاي حيدري منفرد عضو هيئت مديره جامعه ياوري و آقاي انصاريان عضو هيئت مديره عصاي سفيد


بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و جوانان به منظور بهره مندی كار آفرینان اجتماعی از تجارب یکدیگر و هم افزایی بین این نهادها و فعالین و هم چنین گسترش فرهنگ کارآفرینی اجتماعی برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی بین کارآفرینان اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است.

در کارآفرینی اجتماعی هدف اصلی ارزشگذاری در جامعه و نفع رساندن به مردم است و کارآفرینان اجتماعی عامل تغییر در خدمات اجتماعی برای دستیابی به ارزش های نوین در جامعه مي باشند و همان ویژگی های کارآفرینان اقتصادی را دارند یعنی هم خلاق و نوآور هستند و هم تاثیر گذار در سطح جامعه.

برگزاري چنين جلساتي از چند جهت مي تواند مفيد باشد از يك سو براي خود اين موسسات انرژي و انگيزه ايجاد مينمايد و از سوي ديگر باعث انتقال تجربه به جوانان مشتاق و علاقمند در اين حوزه مي گردد.

v فقر عامل اصلي تولد جامعه ياوري

جامعه یاوری در سال 1365 به همت آقای مجتبی کاشانی شکل گرفته است مجتبی کاشانی با سفر به یکی از روستاهای مشهد به نام خواف متوجه محرومیت شدید مردمان آن دیار می گردد و در اولین گام برای یاری رساندن به مردم اين روستاها  با همراهی دوستان خود در شرکت بوتان پمپ برق و یک دستگاه آمبولانس برای روستاهای محروم تهیه می کند و در گام بعدی با شناختی که از بچه های مستعد منطقه به دست می- آورد بهتر آن می داند که فضایی فراهم کند تا دانش آموزان بتوانند درس بخوانند و خود، شهر و دیار خویش را آباد کنند، لذا مدرسه سازی  جز  عمده ترین فعالیت جامعه یاوری مي گردد، دو یاورفرهنگی دیگر به نام عثمان محمد پرست که دو تا نواز قابلی بوده است و نیکول فریدنی عکاس در کنار مجتبی کاشانی قرار می گیرند و فعالیت های جامعه یاوری را در امر مدرسه سازی گسترش می دهند.

v فعالیت ها و برنامه ها

پروژهایی که تا به حال در جامعه یاوری به بهره برداری رسیده است به شرح زیر می باشد:

ساخت 285 مدرسه در سه مقطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان، ساخت 4 مسجد و حسینیه،ساخت 53 خوابگاه و مدرسه شبانه روزی، ساخت 39 واحد حمام، ساخت 23 سالن اجتماعات، ساخت 5 واحد آموزشگاه کامپيوتر، ساخت4 واحد هنرستان، ساخت 2 واحدآزمایشگاه، تاسيس 3 واحد کتابخانه مجهز، تجهيز2 واحد کانون فرهنگی، تجهیز 11 واحد سالن کامپیوتر فنی و حرفه ای، ساخت 2 پژوهشکده و 8 درمانگاه.

از ديگر فعاليت هاي جامعه ياوري مي توان به موارد زير اشاره نمود:

- تأمین کمک هزینه تحصیلی جهت دانش آموزان و دانشجویان مستمند و مستعد

- تأمین بورسیه تحصیلی جهت دانشجویان پذیرفته شده در کنکور با رتبه یک و دو رقمی

- کمک به تأمین لوازم التحریر، البسه، کفش، عینک و سمعک برای محصلین بی بضاعت

- تأمین وسایل کمک آموزشی اعم از کتاب های کمک آموزشی، لوازم آزمایشگاه، لوازم کارگاه و کامپیوتر

- تأمین لوازم و ملزومات خوابگاه ها، وسایل گرم کننده و خنک کننده

- کمک های موردی به هموطنان عزیزی که دچار سوانح طبیعی از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و .... می شوند.

- کمک به بیماران نیازمند

- هدایت نیّت قربانی احشام خیّرین به نقاط محروم

- هرگونه فعالیت برای جذب منابع و تحصیل دارایی در راستای ایجاد تسهیلات جهت اهداف فوق الذکر

v منابع مالي

درمورد منابع مالی موسسه نیز آقا حیدری منفرد توضیحاتی را ارائه دادند و  ابراز داشتند که تا به حال از  کسی تقاضای کمک نکرده اند بلکه با همراه شدن خیرین در سفرهای موسسه به صورت خودجوش  کمک های مالی جهت پیشبرد اهداف جامعه یاوری جلب و جذب می گردد.

v ارکان سازمانی

آقاي حيدري در طول سخنان خويش چندان به مسئله مديريت، نيروي انساني و اداري جامعه ياوري اشار ه اي نداشتند اما با مراجعه به سايت جامعه ياوري مي توان به برخي از نكات در رابطه با مديريت و نحوه اداره جامعه ياوري پي برد از جمله اينكه تا قبل از فوت مرحوم آقاي كاشاني ايشان يك ركن اساسي جامعه ياوري و عامل پيوند دوستان، خيرين و علاقمندان به امور خير و فعاليت هاي داوطلبانه بوده است اما پس ار فوت وي طي تشكيل جلساتي بين همراهان جامعه ياوري ازخانم فاطمه النگ همسر شادروان مجتبی کاشانی خواسته شد ظرف یک هفته نام همکاران خودرا از اعضای اصلی جامعه یاوری انتخاب و اعلام نمایند و نهایتاً در تاریخ 30/4/1384 هیات امنای بیست نفره جامعه یاوری با رای اکثریت حاضرین در جلسه انتخاب گردیدند و به دنبال آن در تاریخ 3/5/1384 هیات امنا، اعضای خود هیات مدیره را انتخاب نمود. در این جلسه آقای مهندس حسن ماهوتچیان به عنوان مدیر عامل جامعه یاوری انتخاب شد و در حال حاضر ایشان مدیر عامل جامعه یاوری هستند.

v نكات  قابل تامل

یکی از نکات مهمی که آقای حیدری بدان اشاره داشتند این بود که جامعه یاوری سعی نموده است علاوه بر تاسیس مدارس به کیفیت آموزش نیز بپردازند و دانش آموزان را جهت شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه آماده سازد این همت به قدری عالی بوده که بنا بر اظهار نظر ایشان سالانه حدود 20 نفر از رتبه های تك رقمي و دو رقمي كنكور متعلق به دانش آموزان مدارس جامعه ياوري است.

 

v عشق و دلسوزي عامل اصلي تولد عصاي سفيد

موسسه عصاي سفيد يك نهاد آموزشي توان بخشي در امور نابينايان و كم بينايان است كه در سال 1369 به همت مرحوم محمد رضا نامني كه  خود از نابينايان درد آشنا و آگاه بود تاسيس مي گردد.در واقع اوضاع اجتماعي و اقتصادي جامعه پس از جنگ و افزايش معلولين و نابينايان بر اثر جنگ ضرورت تشكيل چنين موسسه اي را نمايان تر مي سازد و البته مشكلات فراواني را  نيز بر سر راه موسسين قرار داده ميدهد.

يكي از نكات قبل تاملي كه توسط آقاي انصاريان بدان اشاره شد اين نكته بود كه براي تشكيل يك موسسه غير دولتي حمايتي همواره پيش قدم شدن افراد سرمايه دار لازم نيست بلکه برای انجام این کارها شعور، عشق و دلسوزی لازم است به طوري كه خود موسسه عصای سفید  با ثروت و سرمایه یک معلم نابینا و دردآشنا که تنها یک واحد آپارتمانی داشت در منزل ایشان اداره می شده است.

در ادامه آقاي انصاريان ابراز داشتند كه اين گونه موسسات وكيل و حامي گروه هاي هدف خويش هستند كه بايد حق اين افراد را از جامعه طلب كنند.

v منابع مالی

آقای انصاریان در رابطه با نحوه تامین هزینه های موسسه ابراز داشتند که معمولا در آمد ها و هزينه ها را خود هيئت مديره تامين مي كنند و به ندرت هم برخي از دوستاني كه نسبت به مسائل نابينايان حساس هستند به  تامين هزینه های موسسه می پردازند.

v ارکان سازمانی

بنا بر اظهارات آقاي انصاريان موسس اصلي عصاي سفيد مرحوم نامني بودند و از همان ابتدا موسسه به صورت شورايي اداره ميشده است بعد از مدتي شوراي عالي شكل مي گيرد و نزديك به 7 الي 8 نفر مسئول شورا مي گردند تا اينكه با  ساماندهي موسسه هيئت امنا و هيئت مديره شكل ميگیرد و متعاقبا اساس نامه اصلاح ميگردد در حال حاضر موسسه توسط هيات امنايي متشكل از هفت نفر افراد خير و نيكو كار اداره مي شود.

v نكات قابل تامل

از نكات مهمي كه آقاي انصاريان در رابطه با موسسه ذكر نمودند مي توان به نكات زير اشاره كرد:

ü    وجود يك سيستم آموزشي باز و منعطف در موسسه به طوري كه اگر دانش آموزان در خواست يك كلاس جديد با موضوع جديد داشته باشند موسسه بلافاصله جهت تشكيل چنين كلاسي اقدام ميكند.

ü     گسترده شدن فعاليت هاي انجمن به مرور زمان به طوري كه در آغاز موسسه 30 مددجو داشته است و در حال حاضر 350 مدد جو از امكانات موسسه استفاده مي كنند.

ü     توجه موسسه به بحث درآمدزايي جهت تامين هزينه هاي خويش

در ادامه دو تن از نابينايان عضو موسسه عصاي سفيد به ايراد نكات خويش در جلسه پرداختند.

آقاي آبادي كه بر اثر يك اشتباه پزشكي بينايي خويش را از دست داده بود يكي از نابينايان موفق در عرصه كار و تجارت است كه بنا بر اذعان خويش تا به حال براي 9 معلول اشتغال زايي نموده است و چندين تاليف و ترجمه نيز در زمينه مديريت دارد.در پايان ايشان از كارآفرينان حاضر در جلسه در خواست كردند كه براي اشتغال زايي معلولين به خصوص نابينايان تدابيري را بينديشنددر ادامه آقاي شاهوردي يكي ديگر از نابينايان عضو موسسه عصاي سفيد نكاتي را مطرح ساختند از مهم ترين نكات مطرح شده توسط آقاي شاهوردي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

ü     مطرح كردن خواسته نيازها و مطالبات نابينايان از طريق رسانه هاي گروهي

ü     حضور در جلسات فراكسيون معلولين مجلس و پيگيري مواد قانوني جهت تصويب در امور نابينايان

ü     ارتباط مستمر و مفيد با ان جي اوهاي مرتبط جهت پيگيري مسائل مشترك معلولين

ü     تلاش براي شركت دادن نابينايان در چرخه اقتصادي و اجتماعي و سياسي كشور

v پرسش و پاسخ

در ادامه جلسه پيشنهادات و پرسش هايي از سوي حضار مطرح گرديد يكي از حضار در جلسه پيشنهاد داد براي مشروعيت بخشي، دانش افزايي، تبادل تجربيات و استفاده از ظرفيت ها ي نهادها از يكديگر  شبکه سازی بین خود این نهادها میتواند موثرترین اقدام باشد. يكي ديگر از حضار نيز در رابطه با اينكه چالش هاي اصلي اين نهادها در جامعه ايران كنوني چيست سوالي را پرسيد اينكه اين نهادها چه سازكارهايي را جهت جلوگيري از به دام افتادن از انحرافات از اهداف اوليه در نظر دارند نيز يكي ديگر از سوالات مطرح شده در جلسه بود.

درپايان آقاي حيدري نيز به نمايندگي از دو موسسه سعي نمود به برخي از پرسش ها پاسخ دهد وي دولت را يكي از مهم ترين چالش هاي موسسات غير دولتي برشمرد و درادامه ابراز  داشت كه جامعه ياوري هميشه سعي كرده با ساير نهادها ارتباط موثري را بگيرد و شعارش همواره همه با هم بوده است در ضمن استفاده از نيروهاي صادق مي تواند مانعي مهمي جهت افتادن در دامن  برخي انحرافات مي گردد.

v    جمع بندي

با مروري بر تجربيات هر دو موسسه كه از موسسات با سابقه و مهم جامعه مدني ايران هستند متوجه برخي از نكات مشترك و اثر گذار درتشکیل و ادامه کار هر دو موسسه می شویم كه در توسعه و گسترش اين نهادها بسيار مهم و پر رنگ بوده است از جمله:

ü     وجود موسسين فعال و با انگيزه و درد آشنا كه حتي از سرمايه هاي شخصي خود براي گسترش موسسه خرج نموده اند.

ü     وجود شفافيت و صداقت در عملكرد اين دو موسسه

ü     اهميت به امر آموزش به عنوان ركن اساسي فعاليت هايشان به خصوص توجه به كيفيت آموزش

ü     گسترده شدن فعاليت هاي اين موسسات به مروز زمان يعني ابتدائا با فعاليت هاي كوچك مقياس شروع نمودند و به فراخور گسترش امكانات خويش فعاليت هايشان را نيز گسترش داده اند.

در پايان بايد گفت برگزاري چنين نشست هايي و استفاده از تجربيات فعالين عرصه هاي اجتماعي ميتواند گام موثر و مفيدي جهت توليد دانش براي حل مسائل چنين موسساتي كه تنها نقطه اتكايشان عشق و انگيزه به كار است وهمواره با موانع دولتی جهت پیشرفت کار خویش مواجه هستند باشد.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی