چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۵
PDF
دومین نشست هم اندیشی کارآفرینان اجتماعی

دومین نشست هم اندیشی کارآفرینان اجتماعی با حضور موسسه رعد و روزبه زنجان

  • تاريخ: 21/7/89
  • سخنرانان: خانم دكتر رسوليان عضو هيئت مديره رعد و خانم دكتر جمالي مدير عامل موسسه روزبه زنجان


v شکل گیری موسسه رعد به همت تعدادی از مهندسان درد آگاه

موسسه رعد به همت تعدادي از مهندسين مسلمان علاقمند به خير و خدمت با هدف ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي ويژه معلولين و جانبازان در سال 1363 با 5 كارآموز در دو اتاق فعاليت هاي خويش را آغاز نمود و حدود ۶ سال در زير زمين مرکز نابينايان ابابصير در خيابان قزوين به فعاليت خود ادامه داد.

ساختمان فعلي با فعاليت بنيان‌گذاران رعد براي دريافت زمين آغاز گرديد و با آماده شدن سقف اولين طبقه در سال ۱۳۷۲ ، مجتمع به ساختمان فعلي در فاز 2 شهرك غرب  نقل مكان كرد و با پنج كار آموز شروع به كار نمود. امروز پس از طي ربع قرن بيش از پنج هزار نفر در آموزش هاي رعد شركت كرده و تعداد زيادي از آنان در تهران و يا ساير شهرستان‌ها مشغول به كار هستند.

اولين واصلي ترين هدف موسسه، حرفه آموزي منجر به اشتغال زايي است.

در ابتدا مهم ترين آموزش هاي موسسه عبارت بود از نقشه كشي ساختمان، تعمير وسايل برقي و آموزش تايپ. اما در حال حاضر در 4 حوزه فعاليت هاي خويش را پيگيري مي كند كه عبارتند از  آموزش هاي مهارت پايه همچون كامپيوتروزبان ، آموزش هاي منجر به اشتغال كه شامل حسابداري و مديريت صنعتي است، آموزش هاي هنري و كلاس هاي فوق برنامه و در آخر بخش توان بخشي و مددكاري موسسه كه اين بخش از مهم ترين بخش هاي رعد است كه شامل فیزیوتراپي، کاردرمانی، گفتاردرمانی ومدد کاری و مشاوره مي باشد.

v منابع مالی

در ادامه خانم دكتر رسوليان به مباحث مالي موسسه پرداختند بنا بر اظهار نظر ايشان موسسه در ابتدا با مشكلات مالي فراواني مواجه بوده اما در حال حاضر به همت و ياري اعضاي هيئت امنا  وخيرين مشكلات مالي موسسه مرتفع گرديده است در ضمن موسسه سرانه هايي نيز از بهزيستي براي خدمت به معلولين دريافت مي نمايد.

v معضلات ومشکلات

در رابطه با معضلات موسسه نيز خانم دكتر رسوليان به مسئله مديريت اشاره داشتند ، بنا به گفته ايشان مديريت داوطلبان و خيرين با سلايق و عقايد گوناگون و ارتباط مديريت با اين افراد همواره يكي از بزرگترين چالش هاي  موسسه رعد بوده است چرا كه در حال حاضر موسسه رعد 5 هزار داوطلب دارد كه متاسفانه در سازمان دهي كردن اين افراد موفق عمل نكرده است.

يكي ديگر از معضلات مهم موسسه كه خانم دكتر رسوليان بارها در صحبت هاي خويش بدان اشاره داشتند نياز مستمر معلولين به لحاظ اجتماعي و ارتباطي به خود موسسه است معلولين پس از دوسال ديدن آموزش هاي لازم موظف به ترك موسسه هستند اما به خاطر تشكيل شبكه هاي دوستي و نياز به بودن در جمع هاي  خودشان به سختي حاضر به ترك موسسه هستند.

v نکات قابل تامل

-ورود به مسائل مختلف معلولان: يكي از مهم ترين موضوعاتي كه موسسه بدان ورود پيدا كرده است بحث حل موانع شهري در ساختار شهرها براي عبور و مرور معلولين در سطح جامعه بوده است چرا كه طراحي شهري تهران به گونه اي ست كه عملا معلولين از حضور در آن محروم هستند مثلا متروهاي شهر تهران به هيچ وجه مناسب حضور معلولين نيستند و به خاطر همين موسسه رعد جلساتي گوناگوني با شهرداري و مسئولين مترو جهت حل اين مشكلات برگزار نموده است.

-گسترش فعالیت های رعد در شهرهای مختلف ایران: يكي از عملكردهاي موفق موسسه رعد تشكيل موسسات مشابه در 13 شهرستان ايران است البته با سياست هايي كه موسسه رعد پيگيري نموده است سعي شده كه اين موسسات به شعبه خود رعد بدل نشوند بلكه رعد پس از دوسال حمايت مالي و معنوي اين موسسات آنان را موظف به خودكفايي و استقلال مي نمايد.

-توجه به نیازهای اجتماعی مددجویان: بنا بر اظهار نظر خانم دکتر رسوليان يكي از مهم ترين مسائلي كه موسسه با آن درگير است بحث به اجتماع كشيدن معلولين و وارد كردن  آنان به عرصه اجتماع مي باشد چرا كه گاهي نياز به اجتماعي شدن ، تشكيل گروه و در كنار هم سالان قرار گرفتن بر ساير نيازهاي معلولين پيشي مي گيرد بنابراين  در حال حاضر موسسه رعد فقط يك موسسه مهارت آموزي و آموزشي نيست و بنا بر اقتضائات اجتماعي و فرهنگي درگير مسائل رواني، اجتماعي، فرهنگي و فوق برنامه معلولين نيز شده است.

از ديگر فعاليت هايي كه رعد سعي نموده پيگيري نمايد و در آن چندان موفق عمل نكرده است شبكه سازي بين خود موسسه هايي است كه در زمينه  توان بخشي  معلولين فعاليت  مي كنند.

در پايان خانم صابر به جمع بندي صحبت هاي ايشان پرداختند از نظر خانم صابر رعد چند نقطه قوت دارد كه شامل نگاه و رويكرد موسسه به آموزش است كه منجر به اشتغال زايي و مهارت آموزي مي گردد يكي ديگر از نقاط قوت موسسه نگاه كارشناسي و روبه جلو است هم چنين مديريت منابع مالي و جذب آن از ديگر نقاط قوت موسسه رعد از نظر خانم صابر بوده است.

v احساس نیاز به تغییر شکل فعالیت های خیریه ای عامل اصلی تولد موسسه روزبه

موسسه روزبه با محوريت ياري رساندن به زنان و كودكان بدسرپرست و بي سرپرست در معرض آسيب هاي اجتماعي در سال 1378 با اخذ مجوز از بهزيستي در شهر زنجان فعاليت هاي خويش را آغاز نموده است.

موسسه استاد روزبه زنجان با همت جمعي از خيرين زنجان بنا گذاشته شده است اين افراد در طول سال ها فعاليت هاي خويش به اين نتيجه رسيده بودند كه با پيچیده تر شدن مسائل اجتماعي به خصوص با عوض شدن چهره فقر و نفوذ آن در زنان بد سرپرست و بي سرپرست و گسترش دامنه آن بين خانواده هاي اين زنان ديگر روش هاي سنتي خيريه اي پاسخگو نيست بلكه لازم است موسسه اي با اهداف مشخص در زمينه حرفه آموزي و توانمندسازي ايجاد گردد و فعاليت هاي انسان دوستانه از شكل  حمايتي خود به سمت توانمندسازي تغيير جهت دهد.

شروع بکار خدمت رسانی موسسه در یک ساختمان قدیمی بوده است  که با تعمیر و ترمیم بعضی از قسمت ها در حقیقت با کمترین امکانات ، فعالیت ها انجام می شده  تا اینکه در آخرین روزهای سال 82 پس از گفتگوها و جلسات متمادی با مدیران اجرائی استان و تبیین اهداف موسسه ، با توجه به عملکرد موسسه فضای مناسبی که در اختیار سازمان فنی و حرفه ای بود برای بهره برداری و انتفاع در اختیار این موسسه قرار داده شده است. موسسه در حال حاضر 130 نفر مددجوي تحت پوشش دارد كه فعالين سعي مي كنند علاوه بر مهارت آموزي به اين زنان به فعاليت هاي فوق برنامه همچون برگزاري كلاس هاي اخلاق، بحث هاي گروهي، جشن هاي مناسبتي، معرفي مددجوي نمونه و...بپردازند.

v منابع مالی

در ادامه خانم دكتر جمالي به ارائه توضيحاتي در مورد منابع مالي موسسه پرداختند در واقع منابع مالي موسسه از طريق حق عضويت ماهانه ي اعضا ، وقف هدايا و كمك هاي مردمي، كمك هاي سازمان هاي دولتي البته با حفظ خط قرمزها و درآمد حاصل از فروش محصولات زنان توانمند موسسه تامين مي گردد كه البته اين مورد آخر سهم بيشتري در  تامين هزينه ها و مخارج موسسه روزبه دارد.

v ارکان سازمانی

موسسه روزبه علاوه بر هيئت امنا و هيئت مديره داراي بخش مددكاري، روابط عمومي، امورمالي، واحد فرهنگي و واحد فني است كه تماما توسط داوطلبين جوان اداره ميگردد به نظر خانم دكتر جمالي درست در همين نقطه ظرفيت سازي اتفاق مي افتد چرا كه با آموزش افراد داوطلب و سپردن امور بدست آنان به نوعي مديران آينده موسسه روزبه و موسسات مشابه تربيت و توليد مي شوند.

v نکات قابل تامل

از مهم ترين نقاط قوت موسسه  كه خانم جمالي در خلال صحبت هايش بدان اشاره داشتند ميتوان به موارد زير اشاره داشت:

ü     مديريت منضبط سازماني

ü     ارائه خدمات مددكاري همه جانبه به مددجويان و درگير شدن با مسائل خانودادگيشان

ü     استفاده موثر و بهينه از حضور داوطلبان

ü     جلب باور عمومي مردم به مرور زمان از طريق شفاف سازي و گزارش دهي

ü     استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود

ü     انسجام نيروهاي داوطلب

ü     ايجاد ارزش افزوده نسبت به كمك هاي مردمي

بنا بر اظهار نظر خانم جمالي موسسه روزبه داراي آثار و نتايج اجتماعي بسيار زياد و مفيدي نیز بوده است از جمله اشتغال زايي براي زنان، ايجاد حس اعتماد در آنان، شكوفا كردن استعدادهاي مددجويان و مصون كردن آنان در مقابل آسيب هاي اجتماعي و...

يكي از اهداف مهم موسسه روزبه كه همواره اعضاي فعال آن سعي نمودند در راستاي آن گام بردارند توانمند كردن زنان است  به طوري كه بسياري از زنان تحت پوشش پس از چند وقت خودشان با توانايي هايي كه از طريق روزبه كسب كرده اند به برقراري كسب و كار براي خودشان مي پردازند كه البته موسسه سعي مي نمايد در اين زمينه حمايت هاي مالي و معنوي خود را از اين زنان دريغ ننمايد.

 

v چالش ها و معضلات

چالش هاي اصلي موسسه نيز از نظر ايشان  عبارتست از تعامل اصولي با نهادهاي دولتي و چانه زني با بخش هاي اداري اين نهادها و آسيب هاي ناشي از زندگي زنان سرپرست خانوار كه تاثير بسيار منفي بر روي كاركرد ها و اهداف موسسه مي گذارد.

v پرسش و پاسخ

در پايان صحبت هاي خانم جمالي جلسه پرسش و پاسخ نيز با مشاركت فعالانه حضار برگزار شد كه البته مخاطب اين سوالات بيشتر خانم دكتر جمالي بودند سوالاتي مانند كيفيت غذا، نحوه توليد، چگونگي حمايت از زنان سرپرست خانوار، نحوه نگه داشت داوطلبين و... البته پيشنهاداتي مانند تشكيل بيمه كارآفريني، كار كردن بر روي بخش آگاهي سازي و اطلاع رساني نيز توسط فعالين مطرح گرديد.

خانم جمالي در مقام پاسخ در رابطه با محصولات موسسه اذعان داشتند كه يكي از نقاط قوت موسسه توليد محصولات با كيفيت اما با بسته بندي ساده است و حتي بسياري از خريداران نمي دانند كه اين محصولات براي يك موسسه خيريه است و صرفا به خاطر كيفيت، اين محصولات را مي خرند در ضمن موسسه سعي نموده تعاملي اصولي و البته در چارچوب اهداف خويش با دولت و نهادهاي دولتي داشته باشد همچنين موسسه سعي ميكند پس از تمام شدن مدت حضور زنان به آنان در ايجاد يك كسب و كار ياري برساند ،در رابطه با نحوه نگه داشت داوطلبين ايشان اذعان داشتند به محض ورود يك داوطلب در سازمان پرسش نامه اي از مجموعه توانمندي ها و  علايق دواطلب پر ميشود و پس از ديدن آموزش هاي لازم وي  به بخش مورد علاقه خود ارجاع داده مي شود در ضمن مديريت توجه بسيار زيادي به  داوطلب دارد و با اين نظر كه اين داوطلبان مديران آينده موسسه هستند با آنان برخورد مي نمايد.

v    جمع بندی

در دومین نشست هم اندیشی بین کارآفرینان اجتماعی نمایندگانی از دو موسسه رعد وروزبه زنجان به بیان تجربیات خویش پرداختند.

موسسه رعد  به همت تعدادی از مهندسین مسلمان علاقمند به خیر و خدمت با هدف ارائه آموزش های فنی و حرفه ای ویژه معلولین و جانبازان گرانقدر در سال ۱۳۶۳ متولد گردید و به مرور زمان دامنه فعالیت های خویش را گسترش داد یکی از مهم ترین زمینه هایی که کارشناسان موسسه رعد بدان ورود پیدا کرده اند اجتماعی کردن معلولانی است که به خاطر شرایط جسمی خود از صحنه اجتماع به دور مانده اند.

از مهم ترین چالش های موسسه رعد که بارها توسط خانم دکتر رسولیان بدان اشاره شد میتوان مدیریت نیروهای داوطلب را نام برد نیروهایی که با سلایق و عقاید گوناگون وارد مجموعه میشوند، اما مهمترین نقطه قوت موسسه رعد گسترش اصولی دامنه فعالیت ها البته با توجه به نیازهای جامعه هدف است.

موسسه روزبه زنجان نیز در سال 1378 به منظور مقابله با آسیب های اجتماعی ناشی از فقر زنان و کودکان بی سرپرست  و بد سرپرست باهدف یاری رساندن به آنان از طریق آموزش ، ارتقاء مهارت ها و ایجاد اشتغال و تقویت خودباوری ایشان تا نیل به خودکفایی این قشر فعالیت خود را آغاز نمود.

یکی از بزرگترین نقاط قوت موسسه روزبه مدیریت منظم داوطلبان و اعتماد به آنان از سوی موسسه است.

در واقع موسسه روزبه زنجان با توانمندسازی زنان بد سرپرست و بی سرپرست و حمایت از خانواده ها و کودکان آنان و با ارائه گزارش های شفاف توانسته تاثیر به سزایی در جامعه زنجان بگذارد.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی