شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۴
PDF
حضور بنیاد توسعه کارآفرینی در نشست اتاق بازرگانی ایران

روز دوشنبه مورخه17/4/92 نشست هم اندیشی در اتاق بازرگانی ایران به همت جامعه نیکوکاری ابرار با موضوع هم اندیشی فعالان بخش خصوصی و خیرین فعال در حوزه کارآفرینی و اشتغال با حضور فعالین عرصه اقتصادی و هم چنین فعالین در امور خیریه برگزار گردید در این نشست خانم صابر مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی، آقای دکتر احمدپورداریانی عضو هیئت علمی دانشگاه و از موسسان خانه کارآفرینان ایران، آقای دکتر عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و آقای مهندس منتظری عضو شبکه مروجین بهره وری به ایراد سخنرانی پرداختند.

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان نیز در این نشست به بیان تجربه خود در عرصه شبکه سازی بین کارآفرینان اجتماعی پرداخت . هدف بنیاد از این امر توسعه ظرفیت های مدیریتی کارآفرینان اجتماعی  و کمک به فراهم ساختن برقراری مناسبات حرفه ای و تقویت نهادهای پشتیبان سازمان های مردم نهاد است .

 

 

 

 

 

 

 

 

بنیاد در کل چندین گام اساسی جهت  حقق چنین امری برداشته است این گام ها عبارتند از :

1-برگزاری نشست های تخصصی با کارآفرینان اجتماعی با اهداف انتقال تجربه عملی،بررسی چالش ها و راهکارها،تعامل وبرقراری ارتباط میان سازمان ها،طرح مسائل مشترک ومستند سازی تجارب

2- بررسی مسائل مشترک والویت بندی  موضوعی کهطرح پژوهشی جذب و نگهداشت نیروهای داوطلب در سازمان های مردم نهاد در بنیاد  با 15 سازمان مردم نهاد کلید خورد.

3- هم اندیشی با مدیران سازمان های جامعه هدف طرح پژوهشی

4- هم اندیشی با استادان و مشاوران تخصص مدیریت،منابع انسانی،جامعه شناسی،روانشناسی ارتباطات و هنر جهت بررسی نتایج طرح

5-انتشار نتایج طرح و توزیع آن .

گام های آتی که بنیاد در صدد بردا شتن آن است توسعه دایره ارتباطی سازمان های جامعه هدف (به تدریج فراتر از جامعه هدف ) است  که  از طریق فعالیت های زیر پیگیری خواهد شد:

1-تعریف  و اجرای مطالعات تکمیلی کاربردی

2-الویت بندی ایده ها و تعریف پروژه های مشترک

3-ساماندهی و فراگیری طرح از طریق برقراری تعامل و پیوند همکاری با دولت، فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، رسانه، نظام آموزش و پرورش، دانشگاه ها، شهرداری‌ها و سایر نهاد های مرتبط

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی