شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۶
PDF
طرح اتاق کارآفرینی مدارس برای پنجمین سال متوالی در قاین آغاز شد

طرح اتاق کارآفرینی مدارس برای پنجمین سال متوالی در قاین و از آبان ماه با برگزاری کارگاه توجیهی طرح برای مدیران و معلمان این شهرستان آغاز شد.

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  در کارگاه توجیهی طرح برای مدیران و معلمان شهرستان قاین  به نقش معلمان در موفقیت دانش آموزان اشاره کرد و گفت: معلم با ارتباط روزانه با دانش آموز بهترین مروج و مشوق وی به حساب می اید.

فیروزه صابر با بیان اینکه حمایت از این فعالیت ها نیازمند دلسوزی و علاقمندی است، تاکید کرد: اجرای این طرح در قاین و سابقه چند ساله آن به علت پشتکار و علاقه تعدادی از شما معلمان  بوده است.

وی به رویکرد عملی طرح در ترویج کارآفرینی اشاره کرد و افزود: کارآفرین شدن نیازمند تمرین و انگیزه است و نمی توان با کتاب خواندن و آموزش صرف آن را ترویج داد.

صابر ضمن تشکر از زحمات آقای بلالی، رئیس پژوهش سرای دانش آموزی امام رضا شهرستان قاین گفت: راه اندازی دفتر طرح و اتاق کارآفرینی در پژوهش سرا گام بزرگی برای نهادینه شدن آن است.

مسئول اجرایی طرح اتاق کارآفرینی مدارس در قاین نیز در این کارگاه با اعلام این مطلب گفت: در سالجاری تاکید ویژه ای بر نهادینه کردن طرح در این شهرستان و  استفاده از توان تشکل های دولتی و غیر دولتی داریم.

سید ناصر نوربخش با بیان اینکه پژوهش سرای دانش آموزی امام رضا و بنیاد توسعه فرهنگی سپهر مسئولیت اجرای طرح را در قاین بر عهده دارند افزود: در سالجاری بر تعداد تسهیلگران طرح  افزوده می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره کارآفرینی و کسب و کار این طرح در اردیبهشت 93 با حضور فارغ التحصیلان موفق و کارآفرین  مدارس برگزار می شود، تاکید کرد: در سالجاری مدارس شهرهای حومه قاین و تعدادی از مدارس رشته های نظری  زیر پوشش طرح قرار می گیرند.

نوربخش به ماهیت برگزاری این کارگاه آموزشی اشاره کرد و گفت: این کارگاه بخشی از طرح است و هدف آن توجیح معلمان به عنوان  گروه مهمی از دست اندرکاران و ذینفعان پروژه است.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی 25 نفر از معلمان و مدیران مدارس شهرستان حضور داشتند، همچنین علوی مدیر آموزش و پرورش قاین، آریان نژاد مدیر کمیته امداد شهرستان تربت حیدریه و اعضای موسسه بهار خرمشهر نیز حضور داشتند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی