شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۴
PDF
دومین نشست بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با عنوان سه دلیل برای کار نکردن با اعضای خانواده برگزار شد.

در این نشست که با حضور تعدادی از صاحبان کسب و کار خانوادگی و محققین این حوزه برگزار شد خانم مریم حنطوش زاده ابتدا خلاصه ای از پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با تشریح اینکه چه دلایلی وجود دارد که منجر به بی انگیزگی افراد برای کار در کسب و کار خانوادگی می شود ارائه داد و سپس حاضرین در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در راستای ترویج کارآفرینی به سراغ کسب و کارهای خانوادگی به عنوان یکی از انواع کارآفرینی رفته است.کسب و کارهای خانوادگی به دلیل درگیر شدن خانواده در کسب و کار به مفهموم پیچیده ای تبدیل شده است.این حوزه در ایران ناشناخته است و مطالعات اندکی در این خصوص انجام شده.چالش های بسیاری در این زمینه وجود دارد چه برای محقیین و چه برای مالکین کسب و کارهای خانوادگی. ولی از آنجا که در ایران آمار و اطلاعاتی مربوط به اینکه چه تعداد کسب و کار خانوادگی وجود دارد و یا چه اثری بر درآمد ملی و GDP خواهند گذاشت، در دسترس نیست دشواری بررسی و مطالعه بیش از پیش است.

بنیاد در طی بررسی هایی که انجام داده است به تشکیل تیمی از محققین و مالکین کسب و کارهای خانوادگی که در این زمینه تجربه و اندوخته ای برداشته اند همت گمارده است.و در تلاش است تا در این مسیر سه هدف را پیگیری نماید:

ž          - کمک به ترویج و بهبود موقعیت کسب وکار خانوادگی به عنوان یکی از شاخه های حوزه کارآفرینی.

ž          - شناخت تجارب جهانی و نیز منابع بومی و قابل اتکا در ترویج موضوع

ž          - کمک به شکل گیری تیمی منسجم برای پیشبرد مطالعه و اجرای فعالیت های منتج از آن

ž

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی