شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۶
PDF
آغاز طرح توان افزائی زنان سرپرست خانوار شهرهای آبادان و خرمشهر توسط بنیاد

مانند سایر گروه های اجتماعی محروم، در مورد زنان سرپرست خانوار نیز، توانمند سازی یکی از مهم ترین رویکردها برای غلبه بر محرومیت به شمار می رود. از آن جا که فقدان منابع مالی مناسب و تنگناهای اقتصادی از مهم ترین عوامل محرومیت زنان سرپرست خانوار است، توانمند ساختن زنان به لحاظ اقتصادی و آموزش مهارت های لازم برای راه اندازی کسب و کارهای مستقل علاوه بر رفع تنگناها و دشواری های اقتصادی این زنان می تواند در ارتقا عزت نفس و خودباوری و کاستن از آسیب های روانی و اجتماعی وارد شده به این زنان بسیار موثر باشد.

بررسی ها و مشاهدات کارشناسان بنیاد توسعه کارآفرینی در شهرهای آبادان و خرمشهر حکایت از شدت مشکلات زنان سرپرست خانوار در این دو شهر دارد. به گواهی مسئولان نهادهای حمایتی رسمی و بانیان نهادهای خیریه بخش مهمی از افراد تحت پوشش این نهادها را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.  در این شرایط در نظر گرفتن تدابیری برای مدیریت بحران و رفع تدریجی مشکلات این گروه اجتماعی ضروری به نظر می رسد. به همین دلیل به سفارش منطقه آزاد اروند یکی از طرح های تونمندسازی دو شهر آبادان و خرمشهر به توان افزائی زنان سرپرست خانوار شهرهای مذبور اختصاص یافت.که کلید شروع این پروژه  با شناسایی زنان واجد شرایط برای شرکت در طرح از اسفند ماه سال گذشته آغاز گردید.

در واقع طی سفری که اعضای بنیاد در آذر ماه سال گذشته به این دو شهر داشتند  متوجه شدند که یکی از مهم ترین مشکلات زنان سرپرست خانوار بازاریابی و فروش محصولات تولیدی توسط آن هاست و به همین دلیل در طرح توان افزایی فعلی علاوه بر تاکید بر مهارت های مرتبط با فروش در دوره آموزشی، ایجاد بازارچه خیریه ای برای فروش محصولات تولیدی این زنان با مساعدت سازمان منطقه آزاد اروند  پیش بینی شده است.

برای دریافت اطلاعت بیشتر به اینجا و اینجا مراجعه نمائید.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی