سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶
PDF
نشست کارآفرینی اجتماعی با موضوع توانمندسازی در سازمان های محیط زیستی برگزار شد.

نشست کارآفرینی اجتماعی با موضوع توانمندسازی جوامع محلی در سازمان های مردم نهاد روز دوشنبه مورخه 17/6/93 در محل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با حضور فعالان عرصه محیط زیست و توانمند سازی و با سخنرانی خانم کاووسی از موسسه طنین طبیعت تیرگان و  خانم ناهید نقی زاده از موسسه سنستا برگزار شد.

در این نشست ابتدا خانم کاووسی به معرفی موسسه طنین طبیعت تیرگان پرداختند، موسسه طنین طبیعت تیرگان به همت جمعی از جوانان علاقمند به محیط زیست از سال 1387 فعالیت خود را آغاز نموده است.از مهم ترین برنامه های این موسسه برگزاری جشنواره پایدار در جنگل ابر بوده است.هم چنین این موسسه سعی نموده با آموزش محیط زیست به دانش آموزان در شهرستان شاهرود آن ها را با مباحث مهم زیست محیطی آشنا سازد.

در ادامه جلسه خانم ناهید نقی زاده به نمایندگی از موسسه سنسستا به معرفی این موسسه پرداخت.

این موسسه در سال ۱۳۵۸ پس از پیروزی انقلاب اسلامی با نام مشابهی به ثبت رسیده بود که به علت تغییر زمینه‌های کاری و نیازهای کشور در زمان سازندگی پس از جنگ تحمیلی، با نام مؤسسه توسعه پایدار و محیط زیست در سال ۱۳۷۰  مجدداً به ثبت رسید.

مؤسسه توسعه پایدار و محیط زیست عضو اتحادیه جهانی حفظ طبیعت (IUCN) و رابط منطقه‌ای غیردولتی برای تسهیلات جهانی محیط زیست (GEF) و معاهده بیابانزدائی سازمان ملل (UNCCD-RIOD) است.

همچنین این مؤسسه از سال ۱۳۸۰، میزبان کمیسیون سیاست‌های زیست‌محیطی، اقتصادی و اجتماعی اتحادیه جهانی حفظ طبیعت (IUCN/CEESP) در ایران می‌باشد.  زمینه‌های کاری کمیسیون فوق عبارتند از: معیشت پایدار، همگردانی منابع طبیعی، امنیت زیست محیطی و تجارت و محیط زیست.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موسسات می توانید به سایت های زیر مراجعه کنید.

سنستا

طنین طبیعت تیرگان

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی