سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۴
PDF
بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران

طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران

سال اجرای طرح 1389

با همکاری شورای ملی زعفران ایران، کانون هماهنگی دانش و صنعت زعفران، سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی و مدیریت شهرستان قاین و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین و بنیاد توسعه کارآفرینی

این طرح با همکاری شورای ملی زعفران ایران، کانون هماهنگی دانش و صنعت زعفران، سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی و مدیریت شهرستان قاین و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین و بنیاد توسعه کارآفرینی  در سال 1389 در سه روستای کره، علی‌آباد سفلی و علی‌آباد علیا از توابع شهرستان قائنات اجرا شد.

توجه ناکافی به امر آموزش در بخش کشاورزی، به ویژه به منظور حفظ ارتقای کیفیت و سطح بهداشت محصول، توجه ناکافی به بسته بندی صحیح و استاندارد از عمده  ترین مشکلات زعفران ایران می باشد که باعث شده است این محصول استراتژیک در ایران از رقبای قدیمی خود عقب مانده و شرکای تازه به دوران رسیده ای نیز پیدا کند. کارشناسان و دست اندرکاران محصول زعفران راهکارهای مختلفی برای خروج از وضعیت فعلی و بهبود جایگاه زعفران ایران ارائه می دهند. راهکارهایی مثل حمایت قیمتی، بسته بندی مناسب و ... اما مهمترین راهکار آموزش کشاورزان است، یکی از مسائلی که می تواند کمک قابل توجهی به افزایش تولیدات کشاورزی و از جمله زعفران نماید مسئله آموزش است که شامل تسهیلات آموزش عمومی و تخصصی می باشد در کنار آموزش های تخصصی که بازده بلند مدت دارند، آموزش های عمومی برای کشاورزان زعفرانکار و کسانی که در فرایند فراوری زعفران نقش دارند، بسیار ضروری است تا به صورت فشرده و خلاصه مهمترین نکات در خصوص برداشت زعفران را فراگرفته تا بتوانند آن را عملیاتی کنند.

طرح بهبود کیفی زعفران ایران به دنبال نهادینه سازی این گونه آموزش هابوده است.

در قالب این طرح هر کشاورز پس از آموزش دیدن محصول خود را تهیه می‌کند و این محصول مطابق با شاخص‌های کیفیت زعفران کد شناسایی دریافت می‌کند. این کد نشان دهنده محل کاشت، نام کشاورز، نام مزرعه، زمان برداشت و سال تولید و... است.

v هدف  طرح

هدف اصلی طرح، همان گونه که از عنوان آن مشخص است بهبود کیفی زعفران ایران است تا بتوان آن را به استاندارد های جهانی نزدیک ساخت و بخش عمده نقایص زعفران ایران را که به علت عدم آگاهی زعفرانکاران است مرتفع نمود. . این طرح اهداف زیر را نیز دنبال می کند:

ü      نظم دادن به عملیات فراوری زعفران

ü      کمک به رونق معیشت کشاورزان روستایی

ü      ساماندهی افراد فعال در فراوری زعفران

ü      جلوگیری از خروج درآمد از روستا ها به حاشیه شهر

v فعالیت‌ها

فعالیت هایی  که طی این طرح انجام شده است از قرار زیر است: 
1. هماهنگی بنیاد با شورای ملی زعفران برای تهیه دستورالعمل علمی فراوری استاندارد زعفران
2. هماهنگی با جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائنات برای تامین نیروی انسانی و اجرایی 
3. هماهنگی با شورا و دهیاری روستاهای کره و علی آباد و اهالی روستا
4. هماهنگی با اعضای شورا، دهیار و معتمدین محلی

5. جلسات توجیهی با کشاورزان که احترام به کشاورزان، دانش سنتی آنها، توجیه آنها برای تغییر در شیوه فراوری زعفران، تشریح نیات خیرخواهانه و غیر انتفاعی دست اندرکاران طرح و ضمانت خرید محصول با قیمت بالاتر

6. آموزش کارگران و کشاورزان

7. صدور کد شناسایی برای کارگران آموزش دیده
8. تهیه و توزیع برشور آموزشی برای کشاورزان و گل‌پر کن‌ها
9. تجهیز پایگاه های فراوری زعفران در محل حسینه هریک از روستاها با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان

10. پلمپ و وزن کشی زعفران خشک شده، در حضور کشاورز یا نماینده وی و نصب برچسب شناسایی استاندارد ملی زعفران

 

v دستاورد

ü      ارتقای سطح بهداشتی زعفران و شناسنامه­دار شدن زعفران برای اولین بار در ایران

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی