شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
PDF
میزگرد بنیاد در برنامه سالانه نشست مقام زن در نیویورک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در 19 اسفند ماه 1393، میزگرد بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در برنامه سالانه نشست مقام زن در نیویورک برگزار شد. در این میزگرد 1:30 ساعته که «نسل های مختلف کارآفرینی زنان در ایران: فرصت ها و چالش ها» نام داشت، 8 نفر از اعضاء بنیاد صحبت کردند.

کمیسیون مقام زن، هرساله مصادف با روز جهانی زن، نشست 10 روزه ای در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار می کند. در این نشست که فعالان حوزه زنان از تمام کشورهای  جهان شرکت می کنند، به انواع موضوعاتی که به نحوی به مسائل زنان مطرح می شود پرداخته می شود. امسال که مصادف با بیستمین سالگرد مقان زن در پکن بوده، تلاش های زنان در بیست سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان نیز، به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی که دارای مقام مشورتی از سازمان ملل متحد است، طی برنامه خود به بازگویی تلاش های زنان کارآفرین در بیست سال گذشته پرداخت.

در این نشست ابتدا خانم فیروزه صابر، مدیر عامل بنیاد ضمن معرفی بنیاد به معرفی تجربه شکل گیری جریان کارآفرینی زنان در ایران پرداخت، سپس سه نسل متفاوت از کارآفرینان به ترتیب خانم ها ماهرخ فلاحی (دامدار نمونه)، فرشته سلیمانی (مدیر موسسه علمی کاربردی واحد 6) و مرسده نادری (مدیرعامل موسسه هودیان)  از تجربه کارآفرینی خود صخبت کردند.

سپس کلیپ کوتاهی از فعالیت های زنان کارآفرین ایرانی نمایش داده شد و در بخش دوم برنامه، خانم ها مهری جوادزاده (صادر کننده نمونه) و زهرا نقوی (مدیر عامل ارس باران شیمی) صحبت کردند. در پایان خانم زهرا عمرانی مدیر طرح های نهادسازی و روابط بین الملل بنیاد توسعه کارآفرینی  ضمن برشمردن تفاوت ها و شباهت های تجارب زنان کارآفرین و با اشاره به چالش ها و فرصت های مطرح شده، گفت: فارغ از کشوری که در آن زندگی می کنیم، موانع و محدودیت ها همواره وجود دارد، اما همه زنان هرکجای دنیا که باشند قادرند تا با استفاده از فرصت ها خالق تجارب کارآفرینی جدید باشند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی