سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۷
PDF
پنجمین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان وفارغ التحصیلان قاین برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پنجمین نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان وفارغ التحصیلان قاین برگزار شد

در ششمین سال اجرای طرح اتاق کارآفرینی مدارس در شهرستان قاین ، نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار 53 نفر از دانش آموزان وفارغ التحصیلان  به مدت دو روز در خانه معلم برگزار شد.

راضیه مطهری مسئول برگزاری نمایشگاه با اعلام اینکه نمایشگاه امسال توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و بیناد توسعه فرهنگی سپهر قاین برگزار شده است، گفت:6سال است که طرح اتاق کارآفرینی در مدارس شهرستان قاین باهدف تمرین برای کسب وکار وترویج کارآفرینی دربین دانش آموزان برگزار می شود.

وی افزود: دراین طرح که بدون دریافت هیچ هزینه ای درمدارس اجرا می شود، دانش آموزان با مبانی کارآفرینی،خلاقیت،طرح کسب وکارو ایده یابی، آشنا می شوند.

مطهری بازدید دانش آموزان از مراکز کسب وکار مرتبط ،  برگزاری جلسات آموزشی  و ترویجی ویژه معلمین، جلسات آموزشی وتوجیهی ویژه والدین، برگزاری دوره های کامل  آموزشی ویژه دانش آموزان علاقه مند به این طرح را از دیگر برنامه های طرح اتاق کارآفرینی مدارس اعلام نمود وافزود:  از ابتدای اجرای طرح سعی شده است کیفیت برنامه ها و فعالیت های طرح بیشتر شود.

وی  تصریح کرد: دربسیاری از کشورهای پیشرفته ازسنین نوجوانی ودرقالب بازی ها،کودکان ونوجوانان باکارآفرینی وراه های کسب درآمد آشنا می شوند وسعی می شود خلاقیت آنها شکوفا شود.

مطهری ادامه داد: این طرح به دنبال این است که استعدادهای دانش آموزان مستعد درزمینه کسب وکار شناسایی شود.

تمرین مسئولیت اجتماعی در کسب و کار

مسئول برگزاری نمایشگاه با بیان اینکه در سالجاری سعی شد توجه به مسئولیت اجتماعی کارآفرینان در دانش آموزان تقویت شود افزود: ده درصد عواید نمایشگاه به مرکز کودکان بی سرپرست ضیایی اهدا می شود.

مطهری با بیان اینکه باید ایده های نو  و اخلاق در کسب و کار را از همین دوران همزمان با تمرین کسب و کار به افراد آموزش دهیم، گفت: هر آموزشی که امروز تمرین شود در آینده نهادینه خواهد شد.

برای نخستین بار جلسه ترویجی والدین در حاشیه نمایشگاه برگزار شد

در روز دوم نمایشگاه نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان وفارغ التحصیلان در سالجاری، از والدین شرکت کنندگان دعوت شد و طرح مورد ارزیابی قرار گرفت.

مریم نبئی از تسهیلگران طرح و مسئول برگزاری این نشست با بیان اینکه والدین نقش مهمی در تعیین مسیر زندگی فرزندان دارند گفت: در این نشست دو ساعته والدین در ارزیابی خود از طرح به جدیت فرزندانشان برای حضور در کلاس ها و نمایشگاه اشاره کردند و آن را طرح موفقی دانستند.

وی افزود: خواسته والدین، پیدا کردن بازار برای فروش تولیدات دانش آموزی، بازدید از مراکز کسب و کار و دیدار باکارآفرینان بود.

سید ناصر نوربخش در این نشست و در گفتگو با والدین با بیان تاریخچه مختصر طرح اتاق کارآفرینی مدارس در قاین گفت: فرهنگ کسب و کار و تلاش باید به شیوه های مختلف از سنین کودکی در افراد جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه این طرح به صورت عملیاتی به دنبال ترویج و آموزش کارآفرینی است افزود: والیدن نقش مهمی در تحقق اهداف این طرح دارند.

در این نشست، خلوصی کارشناس هنرستان ها و مدارس کار ودانش اداره آموزش و پرورش قاین نیز حضور داشت و با تاکید بر آموزش های فنی در مدارس گفت: متاسفانه نظام آموزشی ما با تاکید بر داشته های کشور نوجوانان را متکی به دولت  و بی انگیزه برای کار و و تلاش تربیت می کند.

وی ادامه داد: خلا آموزش های کارآفرینی در مدارس ما به شدت احساس می شود.

در ادامه این نشست، صدیقی  مسئول دفتر امور بانوان فرمانداری قاین و مشاور فرماندار نیز به ضعف های انگیزشی در دانش آموزان اشاره کر د و گفت: باید با معرفی الگو ها انگیزه تلاش و موفقیت را دردانش آموزان قوی کنیم.

وی با بیان اینکه به ایده های فرزندانتان احترام بگذارید تاکید کرد: خانواده نقش مهمی در اینده کاری فرزندان دارد.

 

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی