چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲
PDF
حضور وزیر سابق امور زنان عراق در بنیاد

 

 

 

 

 

 

 

 

روز سه شنبه 24 شهریور ماه  خانم بیان نوری وزیر سابق امور زنان عراق به همراه مشاور امور صنایع دستی این وزرات خانه و مشاور امور زنان و خانواده وزارت اقتصاد و دارایی ایران، در بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  با برخی از اعضای این بنیاد دیدار و گفتگو داشتند.

در این نشست که برخی از اعضای انجمن زنان مدیر کارآفرین ، موسسه بهار خرمشهر و مرکز مطالعات و تحقیقات زنان نیز حضور داشتند درباره زمینه های مشترک همکاری بین جامعه زنان دو کشور گفتگو شد.

در ابتدای این نشست  خانم فیروزه صابر مدیر عامل بنیاد به شرح فعالیت های این نهاد در حوزه های ترویج و توسعه کارآفرینی در جامعه زنان و جوانان پرداخت، در ادامه خانم صدیقه زمانی  مدیر عامل موسسه بهارخرمشهر توضیحاتی را درباره فعالیت های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در خرمشهر ارائه دادند، سرکار خانم مصوری منش مدیر عامل مرکز مطالعات و تحقیقات زنان نیز درباره حضور زنان در جامعه و زمینه های همکاری مشترک بین زنان دو کشور عراق و ایران نکاتی را مطرح نمودند.

دو تن از اعضای انجمن زنان مدیر کارآفرین نیز درباره کسب و کار خود خویش توضیحاتی را ارائه دادند.

در پایان نیز در سه محور پیشنهاداتی برای زمینه های همکاری مشترک مطرح شد که عبارتند از:

-برگزاری نمایشگاه های مختلف مشترک از آثار تولیدی و صنایع دستی زنان این دو کشور

-انجام مطالعات تطبیقی مشترک در حوزه زنان با مرکز مطالعات و تحقیقات زنان

-سفر اعضای انجمن زنان مدیر کارآفرین به عراق جهت ارائه تجربه های کسب  و کار و کارآفرینی به جامعه زنان و دختران جوان عراق

خانم بیان نوری نیز با استقبال از این پیشنهادات آمادگی خود را برای تنظیم یک تفاهم نامه جهت بروز همکاری های بیشتر اعلام داشت.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی