سه شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۱
PDF
مراسم بزرگداشت دهسالگی بنیاد برگزار شد.

مراسم بزرگداشت دهسال تجربه بنیاد توسعه کارآفرینی در تاریخ 30 آبان در مدرسه خرد و با حضور معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و تعدادی از کارآفرینان و علاقمندان این حوزه برگزار شد.

هدف از برگزاری این مراسم  انعکاس نقش و تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد در ترویج و توسعه کارآفرینی و ارائه گزارشی از فعالیت ها و پروژه های ده ساله بنیاد به مخاطبین و همراهان آن بود. به همین منظور بنیاد پنلی را با محوریت سه عنصر اصلی که همواره مورد توجه بنیاد بوده است یعنی جوانان،نهادهای بومی و تسهیل گران بومی برگزار کرد.

در این پنل  که به ریاست رئیس هیئت مدیره بنیاد آقای سید جعفر مرعشی برگزار شد برخی از شرکت کنندگان در طرح های بنیاد به بیان تجربیات خویش پرداختند.

در ادامه مراسم نیز خانم مولاوردی به ایراد سخنرانی پرداختند. معاون رئیس جمهوری درامور زنان وخانواده با قدردانی ازخدمات سازمان های مردم نهاد، گفت : مجموعه هایی مانند بنیاد توسعه کارآفرینی زنان وجوانان که درآموزش واشتغال آفرینی برای زنان و دختران در استانهای کمتر برخوردار و محروم کشور بیشترین تمرکزش را معطوف داشته جای قدردانی و حمایت دارند.

وی آموزش واشتغال آفرینی را از جمله وظایف دولت ها برشمرد وخاطرنشان کرد که درشرایط کنونی که دولت برای رسیدن به شرایط متعادل حدود پنج سال زمان نیاز دارد، این قبیل بنیادها می توانند به دولت وجامعه خدمت کنند.

در پایان مراسم نیز از پروژه کارستان بنیاد که ساخت مجموعه ای مستند از زندگی کارآفرینان بومی است رونمایی شد و خانم بنی اعتماد به عنوان یکی از سرپرستان طرح کارستان به  ضرورت ساخت چنین مجموعه هایی اشاره نمودند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی