يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
PDF
طرح اتاق کارآفرینی مدارس در هفت مدرسه زاهدان اجرا می شود

طرح اتاق کارآفرینی مدارس با هدف ترویج و آموزش کسب و کار و کارآفرینی در 7 هنرستان و کارودانش شهر زاهدان و برای هزار و 223 دانش آموز  اجرا می شود.

بنا بر این گزارش، ناصر نوربخش مدیر طرح اتاق کارآفرینی مدارس و پرورش نوکارآفرینان بنیادتوسعه کارآفرینی زنان و جوانان با اعلام این خبر گفت: برگزاری مسابقه خلاقیت و مسابقه روزنامه دیواری  با موضوع کسب و کار و کارآفرینی از جمله فعالیت های ترویجی طرح است.

برگزاری جلسات مشترک با والدین دانش آموزان و معلمان درس کارآفرینی به منظور توجیه، آموزش و توانمند سازی از جمله فعالیت های طرح محسوب می شود.

نوربخش افزود: در این طرح پنج کارگاه آموزشی برای معلمان و هنرآموزان مدارس در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه هفت کارگاه آموزشی نیز برای دانش آموزان علاقمند در قالب این طرح برگزار خواهد شد، اظهار کرد: از هر مدرسه 25 دانش آموز علاقمند به کسب و کار و کارآفرینی شناسایی و آموزش داده می شود.

مدیر طرح اتاق کارآفرینی مدارس و پرورش نوکارآفرینان با بیان اینکه در این طرح دانش آموزان به صورت عملی با مفهوم کارآفرینی و کسب و کار آشنا می شوند گفت: بازدید از مراکز کسب و کار، دیدار با صاحبان کسب و کار و برگزاری نمایشگاه کارآفرینی و فروش آثار کسب و کار دانش آموزان  از جمله فعالیت های طرح به شمار می رود.

نوربخش با بیان اینکه این طرح با همکاری اداره تکنولوژی  و گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان برگزار می شود افزود: پیش بینی می شود در پایان طرح 150 دانش آموز با مهارت های کسب و کار آشنا شوند و به جمع فارغ التحصیلان طرح  اضافه شوند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی