شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸
PDF
فراخوان دومین دوره طرح صد ایده برتر جوانان در خرمشهر و آبادان

با گذشت بیش از 22 سال از پایان جنگ 8 ساله ایران و عراق و علی رغم حساسیت ملی پیرامون توسعه اجتماعی و اقتصادی شهرهای آبادان و خرمشهر، این دو شهر هم چنان از مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی رنج می برند،یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی و اقتصادی شهرهای آبادان و خرمشهر وجود بیکاری گسترده در میان جوانان است. این معضل اجتماعی علاوه بر آن که زمینه ساز رشد و تشدید آسیب های اجتماعی متعددی در این منطقه بوده است به ایجاد حس ناامیدی و بی اعتمادی به خصوص در میان جوانان تحصیل کرده انجامیده است.

بر همین اساس بنیاد در سال 1392 "طرح توان افزائی جوانان مستعد و صاحب ایده را در خرمشهر و آبادان" با همکاری منطقه آزاد اروند اجرایی نمود. این طرح شامل آموزش 100 جوان مستعد و آماده ورود به کسب و کار در این دو شهر بود. مراحل اجرای طرح عبارت بود از:

-         گزینش افراد مستعد

-         آموزش: این مرحله شامل آموزش های مدیریت کسب و کار است.

-         مشاوره: مشاوره ها در دو سطح مشاوره های فنی و مدیریتی بود. این مشاوره ها بعد از آموزش شروع شده و تا 6 ماه پس از راه اندازی کسب و کار ادامه دارد.

-         کمک به فراهم شدن امکان اعطای تسهیلات لازم

در پایان این طرح 14 ایده فردی و گروهی جهت دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند و برخی از آنان نیز کسب و کار خود را راه اندازی نموده اند.تولید پوشاک لباس کودک با ایجاد اشتغال برای بیش از 5 نفر،تولید مصنوعات چرمی با ایجاد اشتغال برای 2 نفر،چند تولیدی صنایع دستی با ایجاد اشتغال برای بیش از 10 نفر،استخر پرورش ماهی با ایجاد اشتغال برای بیش از 5 نفر از جمله این کسب و کار ها است.

با توجه به نیاز جامعه جوانان خرمشهر و آبادان به انجام چنین طرح هایی، بنیاد در صدد است دوباره این طرح را با همکاری موسسه بهار خرمشهر اجرایی کند.

بدین وسیله از جوانان صاحب ایده در خرمشهر و آبادان دعوت میشود جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این طرح به سایت ایده ها مراجعه نمایند.

http://foundationed.net/idea/

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

02188514518 الی 20

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی