يكشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۶
PDF
روزهای شلوغ بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان

به گزارش روابط عمومی بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان؛ بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان که با هدف ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت، نوآوری و کارافرینی فعالیت خود را در سال های پیش آغاز کرده است. در اردیبهشت ماه سال 1395 اوقات پر مشغله ای را می گذراند و در حال شرکت در چندین سمینار و همایش است.

در این روزها بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان مرحله اول آموزش دوره دوم طرح استعداديابي و توان افزايي جوانان خلاق با رويكرد كسب و كار و كارآفريني در خرمشهر و ابادان را از ١٣ارديبهشت ماه آغاز کرده است که هدف از آن را كمك به پرورش استعداد هاي خلاق در جامعه جوانان اين دو شهر می داند؛ البته دوره اول اين طرح در سال ٩٣ اجرايي شد و ١٤ ايده  به مرحله تامين تسهيلات و تاسيس و گسترش كسب و كار رسيده است.

از دیگر اقدامات این بنیاد، جشنواره اتاق کار آفرینی مدارس زاهدان بود که در روز نخست جشنواره، دانش آموزان تمرین گروهی نوشتن طرح کسب و کار را آغاز کردند.

در ادامه دانش آموزان به تمرینات مختلفی از قبیل ارائه کارهای خلاقانه، پخش فیلم های مستند تهیه شده از یک کسب و کار توسط خود دانش آموزان،  ارائه پاورپوینت های مرتبط با کارآفرینی از قبیل معرفی کارافرینان،  جملات بزرگان، ضرب المثل، اشعار و.... پرداختند این طرح رویکردی عملی و ورودی برای ترویج کار آفرینی برای این گروه سنی دارد و با پیش فرض ضرورت كسب مهارت های لازم توسط نوجوانان برای ورود به بازار کسب و کار تدوین شده است، به عبارتی این گروه سنی را ترغيب مي كند كه با استفاده از مهارت هاي خود به ايده هاي جديد دست يابند و راهكارهاي تبديل آن را به محصولي جهت عرضه به بازار كسب كنند.


شرکت در  همایش بین المللی سکونتگاه های فقیرنشین شهری در کردستان یکی دیگر از اقدامات مهم این بنیاد بود که در این همایش که همت وزارت راه و شهرسازی (ستادبازآفرینی شهری) و دانشگاه کردستان در این دانشگاه برگزار شد؛  از این رو تجربه طرح های توانمندسازی بنیاد توسعه کارآفرینی در سکونتگاه های غیررسمی شهر زاهدان در روز ۵شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، در اولین همایش بین المللی سکونتگاه های فقیرنشین شهری ارائه شد؛ تا با استفاده از این طرح روشی مناسب برای این سکونتگاه ها که آسیب های جدی را به مناطق شهری و روستایی استان ها وارد می کند؛ یافته شود و نتیجه آن رهایی استان ها از مناطق آسیب زا که قطعا نتیجه آن ایجاد عدالت بین شهروندان است خواهد بود.

انتهای پیام

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی