يكشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸
PDF
طرح جدید بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان در چابهار

بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان  در نشستی  با عنوان "بازآفرینی پایدار محلات و محدوده های هدف برنامه های احیا و به سازی و نوسازی چابهار" شرکت کرد .

به گزارش روابط عمومی بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان؛ این نشست با ریاست فرماندار چابهار و با حضور  شهردار و سازمان منطقه آزاد چابهار ،  فیروزه صابر مدیر عامل بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان و ماهرخ فلاحی از اعضای هیئت مدیره بنیاد،  و با هدف  شناسایی مزیت های پایدار و برای ایجاد کسب و کار های کوچک و کارآفرینی در چابهار در روز شنبه 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.

از آنجایی که بنیاد کارآفرینی تجربه ای این چنینی در  شهر زاهدان در زمینه توانمند سازی زنان و جوانان  و موسسات نیکوکاری و نهادهای مدنی و توانمند سازی زنان سوزن دوز را انجام داده است از این رو این پیشنهاد به بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان داده شد تا در طرحی به ایجاد کارآفرینی و کسب و کار در چابهار رسیدگی شود و معضلات حاشیه نشینی در این استان از این راه جبران گردد.

با تصویب این طرح در نشست روز شنبه بنا شد تا با همکاری فرمانداری و شهردار چابهار تفاهم نامه ای برای اجرای طرح امضا شود و سازمان منطقه آزاد هم از این طرح حمایت می کند.

از اهداف این طرح می توان به بررسی مزیت ها و فرصت های اقتصادی چابهار با تاکید بر جامعه ی محلی و توانمند ساختن جمعیت بومی با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی به خصوص جوانان مستعد و صاحب ایده های نو و اقشار آسیب پذیر اجتماعی از جمله زنان سرپرست خوار و ارائه الگویی برای اقدام و بهبود شرایط است.

این طرح 8 ماه به طول می انجامد و با توجه به اینکه کلیت طرح به تصویب رسیده مقدمات آن از هفته آینده در بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی