سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۹
PDF
تفاهم نامه همکاری میان بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و مرکز کوثر و دیدار با سفیر ایران در سفر بنیاد به تونس

تفاهم نامه همکاری میان بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و مرکز کوثر و دیدار با سفیر ایران در سفر بنیاد به تونس

هفته گذشته مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان  به همراه هیات همراه از مرکز  آموزش و پژوهش زنان عرب (کوثر)، در تونس دیدار کردند.  در این دیدار که با هدف تعریف همکاری های مشترک میان بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و مرکز کوثر شکل گرفت، خانم دکتر سکینه بورائی مدیرعامل مرکز کوثر در معرفی بنیاد کوثر گفت: «این مرکز  در سال 1373 با هدف انجام تحقیقات و مطالعات مربوط به زنان عرب در تونس شکل گرفت. اعضا هیات مدیره این مرکز از کشورهای مختلف عربی هستند و این مرکز سابقه همکاری با آژانس های سازمان ملل از جمله یونیدو، بانک جهانی، دانشگاه استکهلم، بنیاد آکسفام و ...  را در سابقه فعالیت خود دارد.»

خانم دکتر بورائی اضافه کرد:« در سال 1381 در بخشی از یک پروژه همکاری با بانک جهانی، مرکز کوثر وارد همکاری های تحقیقاتی با زنان ایران شده است و از آن زمان تا کنون از این همکاری های مشترک و تبادل تجارب میان زنان عرب و ایرانی بهره بسیار برده است. حاصل پروژه تحقیقاتی با بانک جهانی انتشار کتابی در مورد زنان خاورمیانه بوده است.»

در این دیدار فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان، ضمن معرفی بنیاد، و فعالیت های آن از دستاوردهای کارآفرینان ایرانی به خصوص زنان در سال های اخیر صحبت کرد. ایشان گفت:«زنان کارآفرین ایرانی، در حوزه های متنوع و متععد بسیاری وارد شده اند و موفقیت کسب کرده اند. هرچند پژوهش ها نشان داده که زنان کارآفرین، نسبت به مردان کارآفرین در سه حوزه فردی، خانوادگی و محیطی با موانع و محدودیت هایی مواجه هستند، اما این محدودیت ها بازدارنده نبوده و همواره زنان خلاقانه راهکاری برای فائق آمدن بر موانع یافته اند.» خانم صابر اضافه کرد:«بررسی این موانع در زنان کارآفرین عرب و ایران و مقایسه راه حل های آن ها و تبادل تجارب می تواند برای هر دو گروه بسیار مفید باشد. از این رو بنیاد توسعه کارآفرینی و مرکز کوثر می توانند طی همکاری های مشترک بستری برای تبادل تجارب میان زنان کارآفرین در منطقه خاورمیانه فراهم کنند.»

در این دیدار مرسده نادری عضو هیات مدیره و زهرا عمرانی مدیر پروژه بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و خانم نادره شاملو، مدیر سابق بخش خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی حضور داشتند.

 

دیدار اعضا بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان و با سفیر ایران در تونس

در سفر هیات بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان به تونس، اعضا بنیاد با آقای دکتر مصطفی بروجردی، سفیر ایران در تونس دیدار کردند. این دیدار به منظور معرفی فعالیت های بنیاد به جناب سفیر و درخواست از ایشان برای حمایت از همکاری های مشترک میان زنان ایرانی و عرب برگزار شد.

آقای دکتر بروجردی، ضمن استقبال از همکاری و اذعان به موفقیت زنان ایرانی در حوزه کسب و کار و کارآفرینی از هرگونه همکاری مشترک میان زنان ایران و تونس استقبال کردند.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی